خانه / اخبار استهبان / سقوط هواپیمای جنگنده F4 در استهبان

سقوط هواپیمای جنگنده F4 در استهبان

ساعت 11:00 سقوط جنگنده F4 نیروی هوایی ارتش متعلق به پایگاه نهم شکاری بندر عباس که از پایگاه هفتم هوایی شیراز به پرواز در آمد و لحظاتی پس از پرواز دچار نقص فنی شد و در حدود یک کیلومتری روستای سهل آباد به زمین اصابت کرد.
امیر سرتیپ حسین محمدی، فرمانده ارشد نظامی منطقه فارس و کهکیلویه و بویراحمد، خبر سقوط یک فروند جنگنده F4 متعلق به ارتش را در استهبان اعلام کرد.
محمدی گفت: هواپیمای F4، دقایقی پس از پرواز از پایگاه هوایی شهید دوران در شیراز، به دلایلی در منطقه دریاچه بختگان سقوط کرده است. در این حادثه خلبان و کمک خلبان هواپیما، سرهنگ سعید ذوالفقاری و سروان یاسر محمدیان به شهادت رسیده اند.
وی با بیان اینکه “دلیل سقوط این هواپیما هنوز مشخص نیست”، گفت: دلایل موضوع پس از دریافت و بررسی نتایج کارشناسی، منتشر خواهد شد.
خلبان و کمک خلبان این پرواز
سقوط این هواپیما در حدود یک کیلومتری روستای سهل آباد، از مجموعه دهستان خیر، بخش رونیز، از توابع شهرستان استهبان، استان فارس به وقوع پیوسته است و به گفته شاهدان عینی، هواپیما قبل از سقوط آتش گرفته بوده و خلبانان آن سعی داشتند هواپیما را به سمتی دورتر از بخش مسکونی روستای سهل آباد هدایت کنند که البته موفق می شوند ولی این کار سبب خروج (ایجکت) دیر هنگام آنها از هواپیما و در نتیجه کشته شدن هر دوی آنها می شود.